Bieszczady są krainą tysiąca tajemnic i intrygujących historii. Nie ma chyba wśród nas ani jednej osoby, która nie słyszałaby o bieszczadzkich zakapiorach czy aniołach czuwających nad okolicą. Bez wątpienia, każdy człowiek, który ma w sobie choć odrobinę wrażliwości i zamiłowania do natury i przyrody, koniecznie powinien wybrać się w te piękne okolice połonin, wzniesień i szczytów. Mało kto przyjeżdża w Bieszczady tylko jeden raz. Większość powraca tutaj regularnie, bo Bieszczady mają w sobie coś magicznego – przyciągają nas swoim urokiem i pięknem, a przede wszystkim niepowtarzalnym klimatem. Kto raz poczuje go na własnej skórze, na zawsze już będzie kochał tę wyjątkową krainę.

Najwyższym szczytem polskich Bieszczad jest Tarnica, na której dumnie stoi ogromny krzyż. Szczyt ten chętnie zdobywają zarówno doświadczeni turyści, jak i zupełni nowicjusze w tej dziedzinie. Nie trzeba mieć żadnych specjalnych umiejętności ani wyposażenia, bo szlak wiodący na Tarnicę jest świetnie przygotowany i stosunkowo mało wymagający. Każdy, kto kocha górskie wyprawy, z pewnością poradzi sobie z jego zdobyciem. Jeżeli jednak preferujemy wyprawy nieco mniej wymagające, miejscem idealnym na wycieczkę będzie Połonina Wetlińska. Na jej szczycie funkcjonuje od wielu już lat znane wszystkim doskonale schronisko „Chatka Puchatka”. To właśnie tutaj turyści mogą liczyć na ciepły posiłek, herbatę, schronienie, a nawet noclegi. Bieszczady są miejscem, w którym koniecznie trzeba zatrzymać się na dłużej. Baza noclegowa obejmuje przede wszystkim kwatery prywatne, w których można wynająć pokój. Obok Połoniny Wetlińskiej, kolejnym miejscem, które po prostu trzeba zobaczyć, jest Połonina Caryńska. Widoki, jakie rozpościerają się z jej szczytu są niezapomniane i niepowtarzalne. Każdy powinien choć raz poczuć wiatr we włosach i ten przyjemny zapach górskich lasów.

Trudno jest pisać o Bieszczadach, tak jak trudno jest pisać o magii. To po prostu trzeba poczuć. Nie ulega jednak wątpliwości, że obok niezwykłego klimatu bieszczadzkich połonin nie sposób przejść obojętnie, nawet jeśli preferuje się nieco inne formy spędzania wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Bieszczady to miejsce wyjątkowe, warto przyjechać tutaj, by spędzić niezapomniany urlop czy weekend. To będzie wyjątkowa przygoda, którą z pewnością zapamiętamy na długi czas.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>