Sława to bardzo urokliwe miasto w województwie lubuskim, leżące na Pojezierzu Leszczyńskim. Jest to miejsce znane z rozwiniętej turystyki i każdego roku odwiedzają je rzesze wczasowiczów. W Sławie bowiem nie można narzekać na nudę, chociażby dlatego, że organizuje się tu bardzo wiele imprez i wydarzeń kulturalnych. Które z nich są szczególnie godne uwagi?

Co roku w Sławie organizowane jest "Lato bez granic", zwane też Dniami Sławy. Cała impreza trwa aż trzy dni i organizowana jest przez Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Burmistrza Miasta Sławy. Podczas tych dni odbywają się koncerty gwiazd, np. Lady Pank, występy lokalnych zespołów i wokalistów, barwne korowody, zawody sportowe, pokazy np. sztucznych ogni itp.

Kolejną ważną imprezą w Sławie jest Summer Rock Festival, który organizuje Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku. Festiwal cieszy się powodzeniem szczególnie wśród młodzieży, ale nie tylko. Jest to również wielka okazja dla nieznanych zespołów, aby wreszcie zaistnieć na muzycznym rynku. Impreza składa się z części konkursowej oraz koncertowej. Tę drugą kończy zawsze występ jakiegoś słynnego zespołu, chociażby TSA.

Popularnością cieszą się także Regaty Żeglarskie o Puchar Polski w klasie OMEGA. Odbywają się one pod koniec czerwca i zawsze robią ogromne wrażenie na turystach. W zawodach bierze udział ponad trzydzieści jachtów z różnych zakątków Polski z klasy Sportowej, Standardowej oraz Turystycznej.

Na uwagę zasługuje również Sławska Noc Reggae, która jest stosunkowo młodym festiwalem. Również on organizowany jest przez Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku. Program obejmuje przede wszystkim występy znanych i mniej znanych artystów muzyki reggae. W Sławie podobnie jak w wielu innych miejscowościach w Polsce, organizowane są obchody Nocy Świętojańskiej. Często połączone są one z powitaniem lata. W tym czasie odbywają się różne przedstawienia, tańce, puszczanie wianków na wodzie itp. Wszystko zabarwione jest odrobiną folkloru, humoru i tradycji.

Warto przyjechać do Sławy w czasie trwania którejś z powyższych imprez, gdyż można wtedy połączyć zwiedzanie z rozrywką. Poza tym warto wiedzieć, że baza noclegowa [dostępna tutaj: http://meteor-turystyka.pl/] jest tu na naprawdę wysokim poziomie i można z niej korzystać nie tylko latem, ale i chociażby zimą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>