Jastarnia jest jedną z ciekawszych miejscowości na polskim wybrzeżu. Położona jest ona na Mierzei Helskiej, między Władysławowem a Helem. Każdego roku przybywa tu wielu gości, którzy z dużym wyprzedzeniem rezerwują sobie noclegi. Jastarnia ma jednak całkiem dobrze rozwinięte zaplecze noclegowe, więc możemy znaleźć miejsce nawet w ostatniej chwili. Na miejscu czeka na nas wiele atrakcji turystycznych, więc nie jesteśmy skazani jedynie na wypoczynek na plaży. Dużym atutem Jastarni jest także jej dobre położenie oraz skomunikowanie z innymi miejscowościami w tej okolicy. Możemy się wybrać na wycieczkę na Hel, do Władysławowa czy do Trójmiasta, gdzie kursują nie tylko pociągi, ale także tramwaj wodny.

Miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów przybywających do Jastarni jest tutejsze molo. Zostało ono zbudowane na przedłużeniu ulicy Stelmaszczyka, od strony Zatoki Puckiej. Odbudowano je w 2005 roku i od tego czasu pozwala na komfortowe spacery po całej konstrukcji, której łączna długość to ponad 120 metrów. O każdej porze dnia spotkać można tutaj wielu turystów, który podziwiają widok albo po prostu chcą pospacerować po okolicy.

Sama Zatoka Pucka daje znacznie więcej możliwości niż oglądanie pięknych widoków. Jest to płytka zatoka, której część objęta jest ochroną w ramach Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Zatoka Pucka stała się miejscem, które słynie z różnych sportów wodnych. Nic dziwnego, bo płytkie wody, odcięcie od bezpośredniego wpływu morza oraz silne wiatry sprawiają razem, że bardzo łatwo uczyć się tutaj windsurfingu oraz kitesurfingu i żeglarstwa. W poszczególnych miejscowościach znaleźć można także przystanie, gdzie wypożyczyć można sprzęt pływający. Szkoły windsurfingu są dostępne nie tylko w Jastarni, ale także m.in. w Pucku oraz kilku innych miejscowościach.

Sam Nadmorski Park Krajobrazowy powstał w 1978 roku i był jednym z pierwszych parków krajobrazowych na terenie kraju. Połowę terenu parku zajmuje ląd, który obejmuje znaczną część Wybrzeża Słowińskiego oraz Mierzeję Helską i tereny wokół Pucka. Na terenie parku warto się wybrać do wąwozu Lisi Jar w Jastrzębiej Górze oraz zobaczyć wydmy niedaleko Białogóry. Korzystne położenie Jastarni przyczynia się do tego, że w okolicach jest naprawdę wiele miejsc do zobaczenia oraz wiele miejsc, gdzie można uprawiać sporty.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>