W wielu polskich miastach spotyka się dużo dóbr kultury i sztuki. W wielu miastach można się po prostu zakochać i często do nich wracać. Może warto przyjrzeć się bliżej całemu regionowi Kaszub. Jest to region w północnej Polsce, będący częścią Pomorza. Miejscowości kaszubskie od wielu lat goszczą turystów zarówno polskich jak i zagranicznych. Są bardzo dobrze przygotowane na ich przyjęcie. Baza noclegowa składa się z wielu miejsc. Najwięcej noclegów oferują ośrodki wypoczynkowe, hotele i pensjonaty (meteor-turystyka.pl/noclegi,kaszuby,58.html). Modną formą wypoczynku staje się również pobyt w gospodarstwach agroturystycznych, które proponują przyjezdnym pełne wyżywienie, a także aktywne formy wypoczynku.

Kaszuby mają wyznaczoną dość gęstą sieć szlaków turystycznych. Ponieważ nie jest to teren górski, szlaki też nie są zbyt wymagające. Chętni mogą wypożyczyć rower, a nawet pojeździć konno pod czujnym okiem instruktora. Mnóstwo czystych jezior to raj dla amatorów wodnych szaleństw, ale także dla wędkarzy. Zaletą jest wysoka temperatura wody w jeziorach. Sezon na kąpiele trwa dłużej niż w Bałtyku. Miejsce znajdą tutaj również ci, którzy cenią sobie ciszę, spokój i obcowanie z naturą. Można też znaleźć w tym pięknym zakątku element egzotyki, ponieważ Kaszubi posługują się specyficznym językiem, gwarą nie bardzo rozumianą przez innych. Przepiękny folklor, urzekające swoimi haftami i kolorami stroje ludowe i sama muzyka to coś, czego się nie da zapomnieć. Ceramika (https://pl.wikipedia.org/wiki/Ceramika) ze słynnymi motywami kaszubskimi to wspaniała pamiątka, jaką chyba każdy podróżny stąd przywiózł. Kaszuby to połączenie historii i tradycji z nowoczesnością. Wspaniałe zabytki historyczne i skanseny obok nowych budynków. Nikt z turystów nie może narzekać na monotonię i nudę. Ciekawostką jest, że możemy odpoczywać na brzegu jeziora, a za kilka chwil przechadzać się nadmorską plażą. Sprawia to niewielka odległość, jaka dzieli morze od jezior.

Kaszuby to wprost wymarzone miejsce na letni odpoczynek. Przepięknie jest tutaj również jesienią, kiedy lasy przybierają całą paletę barw od żółci po różne odcienie brązu i czerwieni, a unosząca się nad jeziorami mgła dodaje magii i tajemniczości temu uroczemu zakątkowi. Każdy chociaż raz powinien odwiedzić te tereny, a później na pewno będzie wracał, bo takich miejsc się nie zapomina. Zostają w pamięci, jeśli nie na zawsze, to na długie lata.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>