Korbielów to piękna osada górska, położona na południowym krańcu Polski, w okolicy granicy ze Słowacją, u podnóża Góry Pilicy. To doskonałe miejsce do uprawiania sportów zimowych, które są główną przyczyną podróży w te rejony. Znajdziemy tu bowiem ciekawą ofertę ośrodków wypoczynkowych, sieć wyciągów ze zróżnicowanymi pod względem stopnia trudności trasami oraz wiele innych atrakcji, które podczas pobytu umilą nasz czas. To miejscowość typowo górska i taki też klimat rysuje się za oknem wynajmowanego pokoju.

Baza noclegowa należy do bardzo dobrze rozwiniętych i wyjątkowo komfortowych. Tanie noclegi to oferta godna polecenia (informacje na Meteorze), z której skorzystanie zapewnia, że nasz budżet nie zostanie w sposób znaczący nadszarpnięty. Wybierając się do Korbielowa w okresie zimowym, z pewnością przyjdzie nam skorzystać ze snowparku czy też ośrodka narciarskiego. Po to w końcu wybieramy takie kierunki. Ten kurort natomiast ma nam o wiele więcej do zaoferowania. Możemy bowiem skusić się tu na zwiedzanie, a obiekty dostępne dla turystów niosą ze sobą dużą wartość historyczną. Wśród nich znajdziemy między innymi drewnianą kaplicę z XIX wieku, która przyprawia o zachwyt architekturą. Jest też drewniany dom z tego samego okresu, który przedstawia tradycyjne budownictwo mieszkalne i zachowany jest w bardzo dobrej kondycji. Takie konstrukcje charakteryzują typowo górskie rejony i ciekawią nas swoją prostotą i jednoczesnym wyrafinowaniem.

Zwiedzając miejscowość, warto tez zwrócić uwagę na liczne szlaki turystyczne, które przecinają się również z okolicznymi miejscowościami i umożliwiają nam przemieszczanie się między nimi. Spacer wśród przyrody to doskonała szansa na zapoznanie się z nią i zdobywanie szczytów okolicznych gór. W tym celu oczywiście powinniśmy wykazać się rozwagą i doświadczeniem niezbędnym do zachowania bezpieczeństwa. Korbielów to osada, przy której na szlakach znajdziemy wodospad, łąki i park. Pobliski Żywiec także zachęca do odwiedzenia, a my, chcąc poznać region, nie powinniśmy odpuszczać sobie tej możliwości.

Korbielów to malownicze miejsce, którego krajobraz zapiera dech w piersi. Spędzenie tu choćby jednego dnia na długo wpisze się w naszej pamięci, a my oczarowani okolicą z pewnością powrócimy na dłużej. Urlop zdeterminowany przez tutejszą rozrywkę z pewnością należy do udanych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>