Niekiedy nawet wymarzone wakacje mogą się znudzić, zwłaszcza jeśli po raz kolejny z rzędu jedzie się w to samo miejsce i korzysta z tych samych atrakcji. Dlatego od czasu do czasu warto zmienić scenerię wypoczynku i z gór przerzucić się na jeziora, a z morza na leśną okolicę. Można również połączyć te dwa elementy i spędzić urlop nad jeziorem położonym w lesie, mając doskonały dostęp do wodnych atrakcji… i do ogromnego wysypu grzybów. Taką opcję oferują Swornegacie, wieś na Kaszubach, która od wielu lat rozwija się prężnie jako miejscowość turystyczna.

Swoją pierwszą styczność z taką formą wypoczynku wielu turystów uważa za niezwykle fascynujące i zaskakujące wydarzenie. Przede wszystkim dlatego, że noclegi w miejscowości Swornegacie znacznie różnią się od bazy noclegowej, do której byli przyzwyczajeni do tej pory – hotelowych pokoi, posiłków zamawianych do apartamentu, całodobowej obsługi i, co najważniejszego, tłumu innych turystów. Tymczasem w spokojnym leśnym zaciszu ciężko o jakikolwiek hotel, a wszystkie noclegi skupiają się na pokojach prywatnych i wynajmowanych domkach. Nie znajdzie się tu także recepcji, w której o każdej porze dnia i nocy można załatwić wszystkie sprawy, a wolno stojące domki lub kwatery w domach zapewniają o wiele większy spokój, ciszę, anonimowość i prywatność niż zatłoczone hotelowe przestrzenie. Nic więc dziwnego, że wielu turystów przyjeżdżając do wsi Swornegacie po raz pierwszy, decyduje się na jak najszybszy powrót w czasie kolejnych wakacji. Tym bardziej, że na uwagę zasługuje nie tylko baza noclegowa, ale i dostęp do różnego rodzaju atrakcji przyrodniczych. Jakich konkretnie?

Swornegacie to wieś położona w samym centrum leśnych obszarów, tuż u wejścia do Borów Tucholskich i z dostępem do sporego Jeziora Karsińskiego. Można więc korzystać zarówno z atrakcji wodnych: pływania, opalania się, grania w piłkę plażową, wynajęcia łódek, rowerów wodnych, kajaków, a nawet skuterów. Można również pójść w zupełnie inną stronę i wybrać się na spacer po lesie, korzystając z licznych i dobrze oznakowanych szlaków pieszych; coś dla siebie znajdą też miłośnicy grzybobrania, ponieważ sezon zaczyna się tu już w drugiej połowie sierpnia. Dodatkowo Swornegacie to również punkt startowy wielu tras rowerowych i konnych, skąd można wybrać się na samotną lub grupową przejażdżkę. Spokojna leśna okolica gwarantuje brak ruchu samochodowego, od czasu do czasu można się tylko natknąć na jeżdżące quady.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>