Niechorze to popularna miejscowość nadbałtycka w Polsce. Znajduje się pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem Liwia Łuża w gminie Rewal. Jest to wieś wypoczynkowa, z kąpieliskiem i wspaniałym leczniczym mikroklimatem sprzyjającym eliminowaniu różnych chorób. Miasto składa się z dwóch części: starszej, położonej przy klifowym brzegu oraz nowszej na obszarach przylegających do jeziora. Rozciąga się wzdłuż ulicy Bursztynowej, z której skręcając w jedną z uliczek można szybko znaleźć się na piaszczystej, szerokiej i czystej plaży. Jest to najczęstsze miejsce wypoczynku turystów, którzy chętnie tu leniuchują, opalają się lub aktywnie spędzają czas grając w siatkówkę plażową. Znajduje się tu betonowe molo, po którym wczasowicze chętnie spacerują i oglądają zachody słońca. Mogą także podziwiać malownicze kutry, którymi na połów wyruszając okoliczni rybacy.

Podczas urlopu koniecznie trzeba zobaczyć wspaniałą Latarnie Morską będącą symbolem wybrzeża Rewalskiego znajdującą się na wysokim, klifowym brzegu, z której możemy podziwiać piękny widok rozciągający się na miasto, Bałtyk i Jezioro Liwia Łuża. Czeka na nas wiele różnych atrakcji. Na uwagę zasługuje mniejszy akwen, będący rezerwatem dzikich ptaków i miejscem połowu ryb. Zwiedzając warto przyjrzeć się pięknym kamieniczkom rybackim i odwiedzić Muzeum Rybołówstwa, gdzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o danym życiu mieszkańców tego miasta.

Najwięcej wczasowiczów wybiera Niechorze na wakacje, wtedy zazwyczaj można spędzić miło czas z całą rodziną. Różnorodna oferta noclegów w Niechorzu tylko ich zachęca do odwiedzin. Do dyspozycji gości są pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, hotele czy campingi i pola namiotowe. W mieście na turystów czekają oprócz atrakcji liczne kawiarnie, bary, pizzerie czy lodziarnie, gdzie mogą zjeść pyszny obiad czy napić się czegoś w te upalne wakacyjne dni. W Niechorzu nie można się nudzić nawet wieczorami, można wybrać się na licznie organizowane imprezy, dyskoteki czy koncerty. Co roku organizowane są tu Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn.

Niechorze jest idealnym miejscem do odpoczynku zarówno dla osób preferującym odpoczynek jak i aktywnych, które mogą korzystać z zespołu sportowo-rekreacyjnego czy też wybrać się na wycieczkę rowerową lub pieszą. Jeżeli chcemy wybrać się nad Bałtyk to tylko do Niechorza.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>