Okresy wypoczynkowe u wielu osób przypadają w najróżniejszych terminach. Za najbardziej owocny uważa się okres letni. Jest to czas, w którym jest ciepło jak i też jednocześnie dni są długie i przyjemne. Jednak niestety nie wszystkie osoby mają to szczęście, aby w okresie lata dostać urlop. Z tego względu planują oni wczasy w innych terminach – po sezonie. Jednym z ciekawszych okresów, kiedy można zobaczyć i przeżyć coś wyjątkowego jest wrzesień. Jest to miesiąc najbardziej charakterystyczny dla Zielonej Góry, ponieważ odbywa się tam największa impreza w Polsce, czyli winobranie. Winnice są bardzo charakterystyczne dla tego regionu, dlatego też ta kilkudniowa impreza cieszy się bardzo dużym powodzeniem.

Chcąc spędzić kilka niezapomnianych dni w Zielonej Górze trzeba pamiętać o tym, że Winobranie jest imprezą znaną na całym świecie, dlatego też stosunkowo wcześnie trzeba zarezerwować sobie nocleg w mieście. Baza noclegowa pod tym względem jest bardzo dobrze przygotowana i jest w stanie pomieścić sporą liczbę gości, jednak jadąc na ostatnią chwilę można niestety być skazanym na spanie w samochodzie. Przy wyborze odpowiedniego noclegu trzeba przede wszystkim skupić się na tym, czego oczekujemy od danego miejsca. Wrzesień jest jeszcze miesiącem ciepłym, dlatego też można pozwolić sobie na tanie noclegi pod chmurką, jednak jadąc z dziećmi lepiej skupić się na ofertach typowych pensjonatów lub też hoteli. Bardzo dużym powodzeniem w mieście cieszą się noclegi w domach gościnnych, które zachowują większość standardów dobrych hoteli.

Samo Winobranie charakteryzuje się, co roku licznymi imprezami organizowanymi przez miejscową społeczność, na przykład przez Stowarzyszenia. Można podczas wydarzenia wziąć udział w wielu koncertach, jarmarkach handlowych jak i przede wszystkim w prezentacji najważniejszego produktu regionu, czyli lubuskiego wina. Głównym elementem jest coroczny korowód organizowany przez Teatr Lubuski. Z biegiem lat przybrał on charakterystyczny program, czyli dzieli się na Konkurs Win, Jarmark Winobrania, Rejs Galarem po Odrze, wycieczkę na pod-zielonogórskie Winnice oraz Spotkanie Teatralne. Udział w takim przedsięwzięciu na wiele lat pozostaje w pamięci jak i też chętnie się wraca na tą coroczną imprezę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>