Południowy region Polski obfituje w niezwykłe miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić. Jednym z nich jest Ojców, czyli niewielka wieś położna na terenie województwa małopolskiego. Miejscowość ta cieszy się ogromną popularnością w skali całej Europy. Co roku odwiedzana jest przez setki tysięcy turystów zarówno z Polski, jak i z różnych zakątków świata. Wiele atrakcji, wydarzeń kulturalnych oraz pięknych zabytków oraz przyrody przyciąga tutaj turystów. Od wielu lat Ojców pełni funkcję turystyczno-wypoczynkową, dlatego też można znaleźć tutaj wiele miejsc noclegowych w różnych gospodarstwa agroturystycznych oraz pensjonatach, których oferty możemy znaleźć na stronie internetowej Urzędu Gminy. Jest to ogromne ułatwienie dla turystów poszukujących noclegu.

Ojców to idealne miejsce dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Organizowane są tutaj bezpłatne rajdy piesze dla różnych grup wiekowych. Istnieje aż dwanaście różnych tras, którymi możemy podróżować po Ojcowskim Parku Narodowym. Jedną z ciekawszych jest trasa o nazwie,,Pradzieje i historia Doliny Prądnika”. Szlak ten prowadzi nas przez niezwykłą Jaskinię Ciemną oraz ruiny Zamku Kazimierzowskiego.

Kolejna ciekawa trasa prowadzi nas od wcześniej wspomnianych ruin Zamku Kazimierzowskiego przez Skały Panieńskie aż do Groty Łokietka. Przewodnicy, którzy oprowadzają grupy po tych trasach, przedstawiają również bardzo ciekawe historie związane z tymi elementami Ojcowskiego Parku Narodowego. Bardzo ciekawą trasa jest szlak, który rozpoczyna się multimedialną Ekspozycją Przyrodniczą Ojcowskiego Parku Narodowego. Mamy okazje wtedy poznać w skrócie historię tego niezwykłego miejsca i przygotować się do poznania dokładnych opowieści o znajdujących się tutaj zabytkach.

Interesującą inicjatywą jest organizowana tutaj przez przewodników wycieczka fotograficzna, która prowadzi przez najpiękniejsze zakątki Ojcowskiego Parku Narodowego. Podczas trasy tej profesjonalni fotografowie uczą niezwykłej sztuki utrwalania chwili. Po zakończonej trasie omawiane są zdjęcia każdego użytkownika, a najlepsze są poddawane obróbce graficznej i wywoływane. Bardzo dużą popularnością cieszy się również trasa historyczna, która wiedzie szlakiem powstańców styczniowych. Jest ona często przemierzana przez wycieczki szkolne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>