Pieniny to niezwykłe pasmo górskie należące do łańcucha Karpat. Znajdziemy go na terenie południowej Polski oraz niewielkiej części Słowacji. To jedne z najpiękniejszych gór, jakie możemy zobaczyć na terenie naszego kraju. Co roku obszar ten odwiedzany jest przez tysiące turystów. Pasmo to podzielone jest na Pieniny Małe, Spiskie oraz Środkowe. W każdej z tych części możemy zwiedzić ciekawe miejsca oraz podziwiać piękne krajobrazy. U podnóża tych gór znajdziemy wiele ciekawych miast oraz miejscowości, w których możemy zobaczyć wiele zabytków, wziąć udział w niesamowitych wydarzeniach kulturalnych oraz odpocząć po wędrówkach górskimi szlakami.

Znajdziemy tutaj wiele Punktów Informacji Turystycznej, które pomogą w odnalezieniu idealnego miejsca do noclegu. Zestawienie wszystkich funkcjonujących tutaj hoteli, domków gościnnych, schronisk oraz pensjonatów możemy odnaleźć w Internecie, używając hasła "noclegi Pieniny". Na obszarze tym możemy znaleźć wiele atrakcji turystycznych, ciekawych wydarzeń kulturalnych oraz niesamowitych szlaków, które pozwolą nam na bliższe poznanie tego regionu.

Jednym z najczęściej wybieranych przez turystów szlaków jest trasa prowadząca z Krościenka nad Dunajcem aż do Sromowiec Niżnych, oznaczona jest ona kolorem żółtym. Przemierzając tę trasę możemy skorzystać z przepięknego schroniska, które objęte jest opieką Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego "Trzy Korony". Miejsce to powstało w latach 20. XX wieku. Jego starodawny wygląd zachwyca każdą przybywającą tutaj osobę. Wcześniej wspomniana trasa prowadzi także przez malowniczy Wąwóz Szopczański. Położony jest on pomiędzy zboczami Trzech Koron.

Ze względu na unikatową roślinność oraz zwierzynę jaka tutaj występuje, obszar ten został objęty opieką Pienińskiego Parku Narodowego. Turyści, którzy szukają niesamowitych widoków powinni zwiedzić trasę oznaczoną kolorem niebieskim, która prowadzi z Czorsztyna, aż do Przełęczy Rozdziela. Jest to wyjątkowy szlak, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Pieniny to niezwykły obszar naszego kraju, w którym znajdziemy ciszę, spokój oraz piękne krajobrazy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>