Z Nadmorskiego Parku Krajobrazowego ruszamy w kolejną zieloną krainę. Wyżyna Lubelska, jak i również Podole są ze sobą połączone tworząc przepiękną krainę geograficzną zwaną Roztoczem. Dlatego, jeśli tylko wybieramy się w okolice południowo-wschodnie naszego kraju, to możemy od razu się nastawić na to, że znajdziemy wyjątkowo wiele ciekawych miejsc, które są idealne do zwiedzania. W takim razie nie powinniśmy zastanawiać się zbyt długo, tylko rezerwować rewelacyjne noclegi na Roztoczu.

Tutejsza baza noclegowa jest coraz chętniej odwiedzana przez turystów z całego kraju. Pierwszą atrakcją, którą koniecznie należy zobaczyć jest Roztoczański Park Narodowy, znajdujący się na obszarze Roztocza Środkowego. Ponadto zwiedzić tu można również wiele parków krajobrazowych oraz rezerwatów wraz z pomnikami przyrody. Ciekawym miejscem jest Kamienny Las znajdujący się na Roztoczu, który uznawany jest za Geopark, tutaj możemy podziwiać skamieniałe pnie drzew pochodzące z neogenu. Warto wybrać się również do Muzeum Skamieniałych Drzew, znajdującego się w Siedliskach Tomaszowskich. Decydując się na wycieczkę po całym Roztoczu, można planować sobie spokojnie odwiedzanie kolejnych miejscowości. Wśród takich godnych zobaczenia wymienia się na pewno Górecko Kościelne, które posiada wiele ciekawych zabytków, w tym między innymi Kapliczkę na Wodzie pochodzącą z XIX wieku.

Poszukując uzdrowiska na terenie Roztocza, prędzej czy później dotrzemy do Horyńca – Zdroju. Można tutaj nie tylko wypocząć, ale jeszcze dodatkowo idealnie podreperować swoje zdrowie. Jeśli macie ochotę pojeździć na nartach, warto wybrać się między innymi do Jacni. Jest to wieś, w której zlokalizowany jest popularny stok narciarski. Chcąc  odwiedzić samo centrum Roztocza należy wybrać się do Józefowa. To niezwykle urocze miasteczko, które wyróżnia się przede wszystkim tym, że stąd jest niezwykle blisko do Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej, jak i również do otuliny Roztoczańskiego Parku Narodowego. Takich wiosek i miejscowości jest naprawdę wiele, które warto odwiedzić, a także zaznajomić się z zabytkami, które na ich terenie się znajdują. Roztocze to przepiękny region, który kryje w sobie wiele ciekawych niespodzianek, jeśli Mazury bądź Bałtyk nam się znudzą, to czeka na nas Roztocze i jego piękno.

  1. Przeważnie z żoną planujemy wyjazdy nieco wcześniej, ale raz pojechaliśmy do Roztocza spontanicznie i noclegi znaleźliśmy bez problemu.

  2. Tam nocleg znajdzie się o każdej porze, gospodarze są przemili a tereny niesamowite ! najbardziej zjawiskowa kraina w Polsce. Pomijając Mazury oczywiście 😉

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>