Białka Tatrzańska jest niewielkim miasteczkiem położonym na północ od Zakopanego. Znajdziesz tu przejrzyste, górskie powietrze, atrakcyjne widoki na panoramę Tatr, a także liczne atrakcje, które umilą Ci wakacyjny odpoczynek. Co roku przyjeżdżają tu rzesze turystów zafascynowanych wyjątkowym klimatem panującym w tej miejscowości. Wizytówką jest zróżnicowana baza noclegowa. Składa się na nią kilkadziesiąt obiektów. Znajdziesz tu zarówno luksusowe pensjonaty i niewielkie kwatery prywatne zapewniające domową atmosferę i smaczne posiłki. Noclegi w lokalnych chatach to najlepsza opcja, bo ludzie tu są bardzo gościnni i na pewno wyniesiemy stamtąd wiele korzyści pod postacią okolicznych poczęstunków czy pamiątek w formie regionalnych upominków. W okolicy czeka na ciebie wiele atrakcji. W zimie możesz do woli szusować na nartach po okolicznych wzniesieniach, a latem wybrać się na wielogodzinne wędrówki po górskich szczytach – najlepszym punktem startowym jest Zakopane, to tam znajduje się węzeł wszystkich najpopularniejszych szlaków górskich.

Ciekawą alternatywą na spędzenie czynnego wypoczynku jest również wyprawa rowerowa szlakiem dookoła Tatr. Ze względu na długość oraz sporą różnicę wzniesień wymaga ona jednak dobrego przygotowania kondycyjnego. Jeżeli nie miałeś możliwości zabrać na wypoczynek własnego dwukołowca to nic straconego – w Zakopanem funkcjonują wypożyczalnie rowerowe, w których za kilkadziesiąt złotych możesz zapewnić sobie pojazd na cały dzień.

Jeżeli zmęczysz się wędrówkami górskimi lub wyprawami rowerowymi, to zregenerować siły możesz w kompleksie termalnym Terma "Bania". Posiada on w swojej ofercie trzy strefy. W zależności od tego na co aktualnie masz ochotę, możesz udać się do strefy zabawy, odpoczynku lub do sauny. Relaks i odprężenie zapewni szereg basenów z ciepłą wodą, której temperatura wynosi powyżej 30 stopni Celsjusza. Osoby lubiące skoki adrenaliny mogą wyszaleć się na licznych zjeżdżalniach. Specjalnie dla dzieci wydzielono osobny, płytki brodzik oraz zorganizowano wodny plac zabaw. W strefie ciszy natomiast możesz spokojnie odpocząć. Nie znajdziesz tam hałaśliwych grup młodzieży, a jedynie ciszę i spokój. Wyjątkowe doznania relaksacyjne zapewnia przepiękna panorama na Tatry rozciągająca się za szklaną ścianą basenów. Wybierając się do Białki Tatrzańskiej pamiętaj o wcześniejszej rezerwacji noclegu. Możesz jej dokonać telefonicznie, lub za pośrednictwem internetu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>