Solina (https://pl.wikipedia.org/wiki/Solina) to idealne miejsce dla osób z południa Polski, które chcą zaznać morza, ale perspektywa przemierzenia całego kraju jest jednak zbyt daleka od ich możliwości. To też idealna propozycja dla osób z północy, które chciałyby pojechać w góry, ale nie chcą żegnać się z morzem. Miejscowość ta w cudowny sposób łączy dwie najczęściej wybierane przez wakacyjnych turystów formy wypoczynku – w górach i nad morzem. Udaje się to dzięki oddanej do użytku pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku zaporze wodnej, która zablokowała lokalną rzekę – San, zalewając tym samym pobliskie tereny. Warto zauważyć, że zapora ta jest najwyższa w Polsce – mierzy bowiem osiemdziesiąt dwa metry, więc widok z jej szczytu jest bardzo imponujący.

Powstały zbiornik wodny bardzo szybko zaczął ściągać do siebie turystów. Tych z południa i z północy. Bowiem niedaleko Jeziora Solińskiego monumentalnie stoją masywy górskie Bieszczad. Te piękne góry w połączeniu z zachwycającym zalewem tworzą idealne miejsce dla osób, które nie mogą się zdecydować czy wolą poopalać się na plaży czy spróbować swoich sił w spacerach po górach i chłonięciu piękna oraz majestatu natury.

Z zakwaterowaniem jak w każdej chyba popularnej miejscowości nie ma najmniejszego problemu. Baza noclegowa jest bardzo duża, a nocleg w Solinie można znaleźć nawet w najmniej spodziewanym, ale jak się okazuje przepięknym miejscu (http://meteor-turystyka.pl/noclegi,solina,0.html). Oczywiście mnóstwo jest też standardowych pensjonatów, schronisk, domków, hoteli, więc oferta skierowana jest do każdego, niezależnie od jego budżetu, oczekiwań czy liczby osób w grupie.

Jeśli piękna natury nie wystarczy, a samo leżenie na plaży i próby pływackie nie są zbyt interesujące, wystarczy spojrzeć w prawo, albo w lewo. Bo osób oferujących w Solinie przeróżnego rodzaju aktywności jest mnóstwo. Prawdopodobnie da się tam znaleźć każdy rodzaj przekąsek, głównie jeśli chodzi o lody. Jedzenie najczęściej jest pyszne i tanie, a restauracje czy gospody bardzo przyjemnie urządzone. Na brzegu jeziora ciężko nie natknąć się na wypożyczalnię sprzętu wodnego – rowerów, łódek, pontonów, kajaków, które potrafią sprawić naprawdę sporo frajdy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>