Morze Bałtyckie nie należy do największych na świecie, nie oznacza to jednak, że nie stanowi atrakcyjnego obszaru geograficzno-biologicznego, nie mówiąc już o turystyce. Badania z ostatnich lat wyraźnie wskazują, że w samej Polsce turystyka nadmorska stanowi aż 64% ogólnego PKB w branży turystycznej. Oznacza to, że prawie dwie trzecie Polaków wyjeżdżających na wakacje, decyduje się na cel swojego urlopu wybrać jedną z nadbałtyckich miejscowości. Myli się jednak ten, kto sądzi, że najwięcej osób trafia do dużych, miejskich kurortów. Jest wręcz zupełnie inaczej – oczywiście ośrodki takie jak Łeba, Trójmiasto czy Ustka w okresie lata są wręcz zatłoczone turystami, ale to właśnie ten tłok sprawia, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wakacje w mniejszych miejscowościach.

Sporym zainteresowaniem w nich cieszą się więc noclegi. Nadbałtyckie miejscowości takie jak Dąbki – a także wszelkie inne miasteczka i wsie, gdzie natłok turystów nie jest duży, a plaża nawet w samo południe nie wygląda jak jedna wielka puszka z sardynkami, są rokrocznie rozchwytywane przez osoby chcące uciec od zgiełku. Polacy coraz bardziej doceniają fakt, że wakacje mają być przede wszystkim odpoczynkiem, najlepiej zaś takim w ciszy i spokoju, z dala od hałasu, głośnego życia, imprez i dyskotek, których niestety nie brakuje w dużych kurortach. Wypoczywając w Dąbkach z całą pewnością nie zabraknie nam tych elementów. Jak też wskazują statystyki, o wiele chętniej decydujemy się też nocować w kwaterach prywatnych, gdzie gwarantowana jest nam właśnie większa prywatność i swoboda, nie mówiąc już o anonimowości (info meteor-turystyka.pl : noclegi Dąbki).

Co ciekawe, poczynione badania wskazują na jeszcze jeden warty uwagi aspekt: dla turystów wybierających się nad morze mniejsze znaczenie mają ewentualnie dodatkowe atrakcje. Zaledwie jedna trzecia badanych przyznaje, że wybierając miejsce swojego odpoczynku, robi to pod kątem rozrywek w okolicy, zabytków czy wydarzeń sportowych albo kulturalnych. Dla pozostałej części turystów o wiele ważniejsza jest sama baza noclegowa oraz jej dopasowanie do ich potrzeb: nie tylko pod względem finansowym, ale również samej jakości wypoczynku. Widać więc wyraźnie, że wakacje nad morzem traktowane są priorytetowo głównie w kwestii samego wypoczynku na plaży; rzadziej zwracamy uwagę na dodatkowe opcje, jakie oferuje dane miasto. Dla polskich turystów ważniejsze są cena noclegu, jego jakość i dostępność i to na te czynniki najczęściej zwracają uwagę podczas wyjazdu na urlop.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>