Zabytkowych zamków na terenie Dolnego Śląska jest bardzo dużo, dlatego też warto udać się w te regiony i zobaczyć je na własne oczy. Jednym z najciekawszych wyborów w dzisiejszych czasach mogą okazać się zwłaszcza noclegi w Górach Sowich. To właśnie w tej okolicy zlokalizowany jest Zamek Grodno, a więc jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych tego regionu. Powstał on około XIV wieku, dlatego jest to starodawna budowla, która po drodze była zniszczona, ale obecnie można podziwiać pozostałości tego zamku. Składa się on z dwóch części, a konkretniej z zamku górnego oraz dolnego, gdzie znajdują się zabudowania gospodarcze oraz wiele różnych budynków. Górna część jest nieco starsza. Znajdują się tam takie elementy jak: wysoka wieża, budynki mieszkalne oraz dziedziniec pochodzący ze średniowiecza. Turyści ceniący sobie historię powinni odwiedzić to miejsce w pierwszej kolejności. Pozostałości te zachowane zostały w bardzo dobrym stanie, więc warto je oczywiście zobaczyć na własne oczy. Z tarasu wieży na zamku górnym można podziwiać panoramę górską.

Zamek można zwiedzić w towarzystwie przewodnika, który przy okazji opowie zainteresowanym osobom różne historie związane z jego powstaniem. Wizyta w górnej części kończy się na dziedzińcu, gdzie znajduje się również stara studnia, dlatego też jest to świetne rozwiązanie dla zwolenników starych budowli. Znajduje się tam też sala tortur, którą warto odwiedzić, ponieważ można wtedy dowiedzieć się na czym polegały tortury w dawnych czasach i na kim były one stosowane. Góry Sowie to nie tylko aktywny wypoczynek w górach, ale też zwiedzanie zabytkowych budowli, które są cenne dla regionu oraz całej Polski. Zamek Grodno to tylko jedna z nich, ale za to obowiązkowy punkt każdej wycieczki. Z tego też względu ta baza noclegowa jest obecnie tak bardzo popularna. Decyzja o wyjeździe w Góry Sowie to świetny pomysł dla turystów, ponieważ można się tam zrelaksować i wyedukować się pod kątem historycznym. Tamtejsze zabytki, a zwłaszcza Zamek Grodno spełnią oczekiwania zwolenników historii i starych budowli.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>